Co to jest responsywna strona www?

Z roku na rok znacznie przybywa użytkowników korzystających z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Aby sprostać zmieniającym się standardom i oczekiwaniom odbiorców, konieczne jest posiadanie witryny, która dopasuje się do ekranu na jakim będzie wyświetlana.

W mobilności siła.

Dane zawarte w nowym raporcie 2018 Q4 Global Digital Statshot do Hootsuite i We Are Social ujawniają, że urządzenia mobilne stanowią 51,6% całego globalnego ruchu internetowego.

(źródło: wearesocial)

Aby nie wypaść z rynku warto wdrożyć rozwiązanie, które umili użytkownikom czas przed ekranem smatrfona. Rozwiązanie, dzięki któremu wskaźnik odrzuceń nie będzie rósł. Rozwiązanie, które pomoże zachęcić potencjalnego klienta to zakupu naszego produktu.

 

RWD, czyli Responsive Web Design

To jedna z technik stosowana w projektowaniu stron internetowych tak, by ich wygląd automatycznie dostosowywał się do różnych wielkości ekranów urządzeń, takich jak: smartfony, tablety, komputery stacjonarne, czy komputery przenośne. Dostępna na każdym urządzeniu strona ma możliwość dotarcia do większej liczby użytkowników. Nieważne gdzie w danej chwili znajduje się odbiorca i z jakiego urządzenia korzysta.

Jak strona responsywna dopasowuje się do wielkości ekranu? Wyznacznikiem jest szerokość urządzenia (mierzona w pikselach). Web-developer projektując stronę koduje wygląd poszczególnych elementów deklarując szerokość urządzenia.

Strona zaprojektowana w technologii RWD jest bardzo lubiana przez wyszukiwarki, w szczególności przez Google. Jeśli zależy Ci na pozycjonowaniu Twojej witryny www, strona responsywna doskonale sprawdzi się w tym obszarze.

 

Mam już stronę ale nie jest responsywna. Jak żyć?

Technologia RWD jest na tyle elastyczna, że można ją wdrożyć nawet do istniejącej strony. Należy się jednak zastanowić czy koszt wdrożenia nie przekroczy kosztów zaprojektowania witryny „od nowa”. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna, prawdopodobnie ma nieaktualne inne komponenty.

Zatem jeśli chcesz:

  • stworzyć swoją stronę w technologii RWD
  • zastosować technologię RWD na swojej stronie
  • zaoszczędzić czas i pieniądze
  • otrzymać efektywne rozwiązania projektowe

nie czekaj.
Skontaktuj się ze mną. Przedstawię szczegółową analizę i zaproponuje optymalne rozwiązanie.