Minimalizacja plików HTML, CSS, JS

Szybkość wczytywania strony internetowej odgrywa ogromną rolę w jej pozycjonowaniu i przede wszystkim w odbiorze. Użytkownik przeglądający stronę internetową chce mieć wszystko na „już”. I nie ma się co dziwić.

Fanpage na Facebooku zamiast strony internetowej. Czy to wystarczy?

Nie da się ukryć, że jesteśmy w tym miejscu historii, w którym rozwój i popularność social mediów jest ogromna. Prawie każde przedsiębiorstwo tworzy firmowy fanpage na Facebooku. Strategia tego działania jest zrozumiała. Chodzi bowiem o zasięg i łatwość zwrócenia uwagi na swoją firmę. Jednak wiele firmowych stron na Facebooku umiera śmiercią naturalną. Powodów oczywiście jest wiele, od braku zainteresowania, po brak pomysłów na kolejne posty.

Jak zabezpieczyć stronę internetową?

Każda strona internetowa jest narażona na ataki hakerów. Ich celem są nie tylko wielkie korporacje, ale również małe firmy (w końcu na czymś się trzeba uczyć). Uważasz, że nie masz nic do stracenia, bo nie przechowujesz na swojej stronie żadnych danych klientów? Możesz nawet nie wiedzieć, że w tej chwili Twoja strona wysyła e-maile, bo został na niej umieszczony skrypt.

Co to jest responsywna strona www?

Z roku na rok znacznie przybywa użytkowników korzystających z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Aby sprostać zmieniającym się standardom i oczekiwaniom odbiorców, konieczne jest posiadanie witryny, która dopasuje się do ekranu na jakim będzie wyświetlana.

10 narzędzi Google wspierających biznes w Internecie

Prowadzenie biznesu wymaga korzystania z wielu aplikacji i narzędzi. Niezależnie od branży oraz rodzaju biznesu używanie aplikacji umożliwiających przekazywanie informacji, promowanie swoich produktów lub usług jest jednym z najważniejszych celów. Google wyszło naprzeciw firmom, które aktywnie działają w Internecie i przygotowało zestaw narzędzi, które zdecydowanie ułatwiają pracę.